• "Szkolny poliglota".

• I w końcu mamy wyniki Konkursu "Szkolny poliglota". Uczniowie, którzy najsprawniej poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego to: I miejsce- Wiktor Kępka, kl. VIIIa; II miejsce- Katarzyna Figura, kl. VIIIb; III miejsce- Jakub Janoszek, kl. V; IV miejsce- Judyta Tomaszek; kl. IV; V miejsce- Lena Sznapka, kl. VIIIa i Jakub Kimla, kl. IV: Serdecznie gratulujemy nagrodzonym! Natomiast pozostałym uczniom i uczennicom dziękujemy za udział!

• Tydzień Języka Ojczystego.

• Lutowy "Tydzień Języka Ojczystego" w końcu został podsumowany. Zadaniem zainteresowanych było rozwiązać w ciągu pięciu kolejnych dni, pięć różnych typów zadań związanych z językiem polskim. Wielu podjęło wyzwanie, ale najwytrwalszymi, bezbłędnymi i dociekliwymi okazali się: Anna Hernas z kl. II, Michał Ciućka z kl. IV i  Karolina Ciućka z kl. VIIIa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy też do kolejnych akcji.

• Podsumowanie akcji: "Ile waży św. Mikołaj?"

WYNIKI:

Kategoria 1 - "Grupy które zebrały monety o największej wartości".

Zajęliśmy miejsce 60.

Kategoria 2 - "Grupy, które zebrały monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia".

Zajęliśmy 101 miejsce.

Kategoria 3 - "Najwyższa zebrana wartość w kategorii placówek do 200 osób".

Zajęliśmy miejsce 11.

Nasza szkoła, co prawda nie stanęła na podium jednak biorąc pod uwagę ilość placówek, biorących udział w konkursie (593) to miejsca KTÓRE zajęliśmy aż w 3 kategoriach są ZASZCZYTNE.

Przypomnę tylko, że uzbieraliśmy 954,51 zł.

W poniższych linkach nasz film z przeprowadzonej akcji oraz zestawienie wyników od organizatora.

• Konkurs Leonardo - wyniki.

• W dniu 31 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się etap gminny Międzynarodowego Konkursu Leonardo 2023. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych. Najwyższą liczbę punktów uzyskała Katarzyna Figura z kl. 8 b - 56 pkt. oraz Lena Sznapka z kl. 8 a - 46 pkt. Uczennice te będą reprezentować naszą gminę w Finale Głównym, który odbędzie się w Orawskiej Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jabłonce.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.

#Leonardo #konkurs #finalistki

• Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

• Trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Kasiu trzymamy mocno kciuki za wysoki wynik!

EDIT:

Kasia otrzymała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego.

Gratulacje!!!

• "Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie".

• VIII edycja konkursu "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie" za nami. W tym roku wpłynęła rekordowa liczba prac - 552, w tym 6 z naszej szkoły . Uczestnicy konkursu otrzymali w dniu dzisiejszym pamiątkowe dyplomy i podziękowania od Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej.

• Konkurs Szkolny Poliglota.

• Dzisiaj, tj. 30 marca, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs "POLIGLOTA". Chętni uczniowie z klas IV- VIII rozwiązywali zadania, sprawdzające umiejętności posługiwania się językiem angielskim, językiem niemieckim i językiem polskim. O wynikach poinformujemy w przyszłym tygodniu!

• Konkurs plastyczny.

• Konkurs plastyczny: "Wielkanoc w tradycji naszych przodków", w konkursie organizowanym w MCK w Żywcu wzięły udział uczennice klasy czwartej: Amelia Kliś, Weronika Gradek, Mariana Kucherenko oraz Kornelia Gawron.

• Żywa lekcja historii.

• Żywa lekcja historii 22 marca po raz kolejny w naszej szkole gościli panowie z żywą lekcją historii. Tym razem uczniowie zapoznali się z wiedzą na temat starożytnego Rzymu. Podczas prezentacji usłyszeliśmy mnóstwo faktów historycznych podanych w ciekawej formie. Jakiej? Chętni uczniowie mogli przebrać się za Rzymian z czasów starożytnych, m.in. patrycjusza, niewolnika, gladiatorów. Wszystko było okraszone dowcipem prowadzącego oraz komizmem sytuacyjnym.

To była ciekawa lekcja!

• Dzień Profilaktyki.

• Pierwszego dnia wiosny obchodziliśmy dzień profilaktyki pod hasłem: "Trzymaj formę".

Jest to ogólnopolski program edukacyjny, który ma na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków oraz promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Uczniowie wszystkich klas prezentowali poszczególne stopnie Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej w oparciu o przygotowane plakaty, wierszyki, piosenki oraz potrawy.

#DzieńProfilaktyki #TrzymajFormę #pierwszyDzienWiosny

• Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki.

• W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasiści poznali już literki i umieją już czytać, a zatem po dzisiejszym pasowaniu mogą już samodzielnie wypożyczać książki i poznawać ich zaczarowany świat.

#ślubowanie #biblioteka #pasowanienaczytelnika

• "Świetlik".

• W naszej szkole 14 marca uczniowie klas 2-8 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik".   Zmierzyli się z zagadnieniami z zakresu biologiii, geografii, chemii i fizyki. Trzymamy kciuki za dobre wyniki😄.

• Dzień Kobiet.

• Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kobiet zorganizował krótkie przedstawienie pt. „Dzień Kobiet na wesoło”.
            Uczniowie przedstawili zabawne ciekawostki z kraju i ze świata, wiadomości sportowe, pogodę oraz nowinki ze świata mody. Publiczność miała  również okazję obejrzeć 1498 odcinek serialu "Ona i On" oraz wysłuchać koncertu życzeń wraz z występem znanego zespołu "Ich Dwoje" który wystąpił z piosenką "Kochać Kobiety".
            Był to miły i sympatyczny dzień.

• Turniej szachowy.

• I szkolny turniej szachowy za nami.
            Po kilku rozgrywkach i ogromnych emocjach zostali wyłonieni zwycięzcy:
            miejsce 1: Wiktor Kępka z klasy 8a,
            miejsce 2: Konrad Stefański z klasy 2 oraz
            miejsce 3 Jakub Kimla z klasy 4
            Zwyziezcom turnieju zostały wręczone puchary i dyplomy a pozostałym uczestnikom dyplomy za udział w turnieju.