• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, gdyż każdy z nas, nauczycieli czy rodziców był przecież kiedyś dzieckiem.I właśnie w ten świąteczny i ku radości wszystkich słoneczny, przecudowny czwartkowy dzień w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe. Na szkolnym boisku spędzaliśmy aktywnie czas, wykonując zadania przygotowane przez pana Rafała Pudę. Jakie zadania uczniowie mieli do wykonania? Między innymi skoki w workach, przenoszenie jaja, strzelanie do balonów. Kolejne konkurencje wymagały od nich szybkości, dokładności, umiejętności współpracy w grupie, wytrwałości i cierpliwości a czasem umiejętności radzenia sobie z porażką.Natomiast obok szkoły odbyło się I Biegane Dyktando. Uczniowie biorąc udział w tej konkurencji, musieli się wykazać dokładnością, szybkością, koncentracją i dobrą pamięcią, dbałością o estetykę, a przede wszystkim znajomością pisowni polskich wyrazów.Tak spędzony czas to dla uczniów cenne doświadczenia. Mam nadzieję, że czuli się dzisiaj wyjątkowo!

• Egzaminy 2023

• Dziś rano, czyli 24 maja uczniowie klasy VIII a i VIII b przystąpili do drugiego z trzech egzaminów, które czekają ich w związku z ukończeniem szkoły podstawowej. Od godziny 9.00 zmagali się z zadaniami z matematyki. Za nimi język polski, a już jutro zmierzą się z językiem angielskim.

Drodzy Ósmoklasiści, życzymy Wam powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

• XXII Miniatury Teatralne

• 15 i 16 maja br. w Buczkowicach odbyły się XXII Miniatury Teatralne, czyli Wojewódzki Przegląd Krótkich Przedstawień i Monodramów.

Podczas konkursu można było obejrzeć przedstawienia przygotowane przez dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne oraz monodramy.

I właśnie w drugim dniu konkursu nasz szkolny zespół teatralny "Ad Astra" zaprezentował przedstawienie pt. "Planety nadziei", które poruszało tematykę profilaktyczną. Poza tym nasi uczniowie brali udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Mateusza Wojtasińskiego.

Udział w konkursie i warsztatach to cenne i niezwykłe doświadczenia, a takie budują tożsamość młodego człowieka.

Link do przedstaiwnia

• Karta rowerowa

• 9 maja w naszej szkole odbył się egzamin teoretyczny na kartę rowerową.

Przystąpiło 30 uczniów, 12 uczniów poprawnie zaliczyło testy i 12 maja przystąpili do części praktycznej.

Gratulujemy całej grupie, która już wkrótce otrzyma kartę rowerową.

• Święty Jan Paweł II.

• Święty Jan Paweł II to postać dla Polski i Polaków szczególna. Wyjątkowy kapłan, wyjątkowy papież a przede wszystkim wyjątkowy człowiek.

W związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin świętego, nasza szkoła przygotowała uroczysty montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem Magdaleny Kliś, Joanny Janoszek oraz ks. Piotra Susfała , którzy zaangażowali uczniów z klas IV, VI oraz VIII a.

I właśnie dzisiaj, czyli 8 maja o godz. 9.30, w Kościele Parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Koszarawie uczestniczyliśmy we mszy św., po której uczniowie przybliżyli nam sylwetkę św. Jana Pawła II. Wraz z narratorami mogliśmy śledzić jego życiową drogę, wysłuchać nostalgicznych recytacji oraz posłuchać wzruszających pieśni i piosenek z nim związanych.

Taki dzień jak dzisiaj wzruszył obecnych, przywołał wiele wspomnień a przede wszystkim skłonił do refleksji.

• Konkurs LEONARDO

• W dniu 27 kwietnia 2023 roku w Jabłonce (pow. nowotarski) odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej LEONARDO 2023.

Naszą gminę i szkołę reprezentowały uczennice z kl. 8a - Lena Sznapka, z kl. 8b - Katarzyna Figura.

Katarzyna Figura zakwalifikowała się do ścisłego finału najlepszych 11 uczniów.

Należy podkreślić, że konkurs był na bardzo wysokim poziomie, a zasób wiedzy ogólnej uczestników imponujący, rywalizacja wyrównana.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Natomiast nagrodą główną jest wycieczka do Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Serdecznie gratulujemy Kasi tak wysokiej lokaty.

• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•

W 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy IV przybliżyli nam to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, a przede wszystkim postaci, dzięki którym powstał "cud majowy".

Gościnnie wystąpili: Samuel Lebioda i Wiktoria Lach. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas VIII, którzy zatańczyli Poloneza.

Dzień ten był kolejną okazją do refleksji i pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszego pokolenia oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem

• Pierwszaki w GBP w Koszarawie.

• Uczniowie klasy pierwszej na zaproszenie Pani Małgosi z GBP uczestniczyli w panelu dyskusyjnym. Dzieci prowadziły bardzo owocną dyskusję na temat książki pt. "Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat". Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

#gbp #GminnaBibliotekaPubliczna

• Bijemy rekord.

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Koszarawie brała dziś udział w biciu rekordu w pajacykach. Pho3nix Kids Active.

• Słowo o ropuchach.

• W dniu dzisiejszym uczniowie piątej klasy wraz z wychowawczynią przygotowali przedstawienie w formie sprawy sądowej pt. "Ropucha przec sądem". W pięknym montażu słowno - muzycznym poruszyli problem ochrony gartunkowej płazów.